Vattenfall osaleb teostatavusuuringus

 

Fermi alustas koostööd Fortumi ja Tractebeliga

 

Uuring: tuumajaama ehitus elavdab majandust

 
 
 
 
 

Eesti võimalus

Maailmas on arendamisel palju uusi puhta eneria tehnoloogiaid, seal hulgas tuumaenergeetikas. Uute tuumatehnoloogiate uurimiseks Fermi Energia aasta tagasi asutatigi. Mullu tehtud uuringute põhjal teame, et väike moodulreaktor saaks kiire ehitusaja ja tõhusa loamenetluse korral olema tasuv investeering ning tagaks Eestile elektri varustuskindluse. Tuumajaama ei saa ehitada aga suvalisse kohta, ilma põhjalike uuringuteta ja ilma kohalike inimeste toeta, kirjutab Kalev Kallemets.

 
loe artiklit
 
 
 
 
 
Fermi Energia: tuumajaam on ainus võimalus Eesti kliimaeesmärkide saavutamiseks
 
Fermi Energia kaalub tuumajaama võimaliku asukohana Eestis kahte kohta
 
Väikese tuumajaama fännide arv Eestis kasvab
 
 
 
 
 

Vattenfall võtab osa Eestisse väikese tuumareaktori ehitamise teostatavusuuringust

 

“See [uuring] aitab meil näha, kui kaugele on väikeste moodulreaktorite arendamisel jõutud. Eesti elektritootmine põhineb suures osas põlevkivil, mis on kõige süsinikumahukam tooraine üldse. Eesti elektritootmise restruktureerimine oleks oluline kliimameede kogu Euroopa Liidule,” sõnas Vattenfalli energiatootmise ala juht Torbjörn Wahlborg.

loe uudist
 
 
 
 
 

Tartu Ülikooli sotsiaalteaduslike rakendusuuringute keskuse juhataja Siim Espenberg: „Selliste projektide puhul peaksid majandusliku mõju uuringud olema A ja O, sest need mõjutavad väga suurt osa ühiskonnast. Oleme ülikoolis välja arendanud võimekuse selliseid analüüse läbi viia ja meil on hea meel, et Fermi Energia meeskond võtab projekti ettevalmistamist täie tõsidusega, uurides erinevaid aspekte, mis selliste mahukate projektide puhul kaasas käivad.“

 

Ühe reaktormooduliga elektrijaama ehitamine (kogumaksumuses umbes 1 miljard eurot) tähendaks hinnanguliselt rohkem kui 300 miljoni euro väärtuses kaupade ja teenuste hankimist Eesti ettevõtetelt ning riigile 100 miljonit eurot otsest maksutulu. Ühtlasi võimaldaks ühe mooduliga tuumajaamas elektri tootmine vältida iga-aastaselt 130-150 miljoni euro jagu elektri importi.

 

Uuring: uue põlvkonna väikemoodulreaktoriga tuumaelektrijaama ehitamine võiks Eesti majandust oluliselt elavdada

loe uudist
 
 
 
 
 

Fermi Energia alustab koostööd Fortumi ja Tractebel Engiega

loe uudist
 

Fermi Energiast on saamas Euroopa Liidu juhtiv väikemoodulreaktorite juurutusprojekt. „Need lepped loovad koostöömudeli, kuidas toetada Eestit oskusteabe ja võimekusega väikemoodulreaktori juurutamisprojekti läbiviimisel selleks, et tuumaenergial oleks tugev panus Euroopa Liidu süsinikneutraalsuse eesmärgi täitmisel aastaks 2050,“ ütles Tractebeli tuumaenergia valdkonna peadirektor Denis Dumont.

 
 
 
 
 
 

Montel: Eesti ja väikesed moodulreaktorid

Norra energiaturgude analüüsija Montel küsis Kalev Kallemetsalt, milline on väikeste moodulreaktorite arengu hetkeseis ja Eesti väljavaade soodsale ja jätkusuutlikule elektritootmisele tulevikus.

kuula podcasti
 
 
 
 
 
 

Suured plaanid Baltikumis

"A recent agreement could see the first small modular reactor in Europe built in Estonia to serve the needs of three Baltic countries."

loe ajakirja
 
 
 
 
 
 

Väike moodul-tuumakursus

Tuumaenergia algab ohutusest. Ohutus aga algab teadmistest. Kuna Eestis on põhjalikumad tuumadebatid veel ees, on inimestel tulevase tuumajaama ja sellega seonduvate teemade kohta väga erisuguseid küsimusi. Fermi eksperdid võtavad need küsimused ükshaaval ette ja selgitavad, miks taastuvenergiast ei piisa, kui ka seda, kuidas erineb reaktor tuumapommist. Vaata ise Youtube'ist ja jaga sõbraga!

vaata videot
 
 

Puhas energia Eestile. Iga ilmaga. Parima hinnaga.

Fermi Energia OÜ